Ekologický potisk textilu

Volba materiálů přátelských k životním prostředí je jen prvním krokem k ekologickému textilu. Druhý a též podstatným je volba té pravé formy brandingu.

Asi nejčastěji u textilu používá sítotisk. Tato metoda není bohužel ani trochu šetrná k životnímu prostředí. Její dopad lze jen umenšovat, přátelská k přírodě nebude. Doporučujeme dávat přednost šetrnějším metodám, které jsou také velmi působivé.


Atraktivní branding šetrný k přírodě

Strojní výšivka

Výšivkou korunujete ekologický textil. Díky absenci jakýchkoli chemikálií a také díky faktu, že výšivka vydrží na tričku i ostatních textiliích bezkonkurenčně nejdelší dobu, jde samozřejmě o environmentálně velmi vítanou metodu. Navíc vypadá mnohem luxusněji než potisk a pozvedne vaše tričko k výšinám. Dokážeme velmi kvalitní výšivky za výborné ceny. Výšivka je také oproti sítotisku výhodnější při nižším množství.


Visačky

Dodají vašemu textilu švih a eleganci.

Texlní visačky třeba s logem a webem lze všít do švů nebo našít na to pravé místo. Textilní visačky nabízíme vytkávané nebo tištěné.

Efektní jsou také papírové visačky na recyklovaném kartonu, oživené například s přírodním provázkem či barevnou mašličkou. Nabízejí dostatek místa pro informace o ekologickém textilu, jak a z čeho je vyroben a proč jste se pro něj rozhodli. Či pro příběh, o který se chcete podělit.


A nyní k tradičnímu sítotisku:

Sítotisk

Na světě není mnoho tiskáren s mezinárodní certifikací nejuznávanějšího BIO standardu GOTS. O to nadšenější jsme, že jednu a  výbornou jsme objevili na Slovensku a právě zde tiskneme. Tiskneme šetrnými barvami, které kryjí i drží stejně dobře jako běžné, ale neškodí životnímu prostředí. A volíme co nejšetrnějšími postupy. Tento způsob potisku není o nic dražší a vlastně nás všechny, díky menšímu zatížení přírody, vyjde levněji.

Prověřili jsme a stále prověřujeme, že tiskárna, se kterou výhradně spolupracujeme, se chová opravdu zodpovědně. Posuďte samy:

  • Recyklace, třídění odpadu

Zodpovědně recykluje a to včetně zbytků filmů. Použité fotochemikálie nechává profesionálně likvidovat. Kromě toho, že podle zákona třídí průmyslový odpad, vede všechny zaměstnance k tomu, aby stejně zodpovědně třídili osobní odpad. V tiskárně se recykluje textilní odpad (stará či špatně potištěná trika atd) – textilní odpad se využívá ve výrobě (např. pro zkušební tisky, čistící látky ...) a poté profesionálně recykluje či likviduje. Trička s potiskem i bez potisku, která jsou již pro obchod nevyužitelná, mohou leckdy posloužit k dobročinným účelům. 

  • Šetření s vodou

Tisková síta se vymývají v uzavřeném okruhu a do do odpadu se vypouští až voda z posledního mytí. Je toho mnoho, co již pro šetrnější potisk děláme. Stále je co zlepšovat, pokud máte nápad či tip, dejte nám prosím vědět.


Chci zajímavý a ekologický potisk


Oblečte se bez výčitek!

stáhněte si katalog textilu přátelského k životnímu prostředí ZDE.


Potřebujete potisknout jedno triko, nebo dostat fotku jen na pár kousků?
Pak je nejlepší volbou digitální tisk. Ten Green Cat nedělá, ale rádi poradíme, na koho se obrátit.

Vloženo Od

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Každý měsíc vám pošleme tipy, inspirace a zajímavé realizace ze světa ekologické reklamy.