Green events

Ať jste na jakékoliv straně barikády: akci organizujete, sponzorujete, či navštívíte. Oceníte jistě, když z ní zbude hromada zážitků a nádherných vzpomínek, ale hromada odpadků Vás zajisté potěší pramálo.

Věřím, že ke snižování dopadů akcí na životní prostředí, skvěle pomůže praktický manuál GREEN EVENTS. Tento manuál plánuji v roce 2016 vytvořit. Použiji v míře hojné zkušenosti ze zahraničí - především ze sousedního Rakouska.

Principy zelených akcí:

  • Snižování negativních dopadů na životní prostředí pořádané akce.
  • Podpora místní ekonomiky a komunity prostřednictvím dané akce (nákup lokálních potravin, dárky účastníkům, personální zajištění ...).
  • Efektivní komunikace a propagace ekologických aspektů pořádané akce.
  • Sledování úspěšnosti běžných akcí a zelených akcí - porovnávání všech aspektů.
  • Motivace účastníků k šíření myšlenky zelených akcí.

Zelená nebo alespoň zelenější může být jakákoliv akce. Ať již pořádáte závod dobrovolných hasičů, dobrovolnický den, nóbl konferenci či monstrózní festival, vždy můžete umožnit návštěvníkům chovat se šetrněji k přírodě. Vezměte si k ruce pomocníka od Green Cat: manuál GREEN EVENTS. Nebo Vám můžeme povedenou a smysluplnou akci vymyslet i zorganizovat. Že nás to baví, zjistíte ZDE.

I u některých podporovatelů se setkávám s tím, že touží sponzorovat pouze akce ohleduplné k životnímu prostředí. Pokud Vaše akce bude ekologičtější, zvyšujete tak šanci na získání finanční podpory. Zároveň může manuál GREEN EVENTS pomoci firmám i státní správě vybrat šetrné akce a nebo motivovat své stávající partnery k vylepšování jejich akcí směrem přátelským k životnímu prostředí.

 


Náš tip
„JSME V PELHŘIMOVĚ NEBO V PAŘÍŽI?“

Unifikované konference, semináře nebo oslavy už nikoho neoslní. Naši hosté ochutnávají regionální speciality, pijí lahodnou vodu z nedalekých studánek a baví je atrakce inspirované místním folklorem a zvyky. Nikdy už nezapomenou, kde vaše společnost sídlí, a navíc si váš kraj zamilují.


 

Máte zajímavý nápad / tip / postřeh?

Podílejte se na vzniku manuálu a pomožte tak k ekologičtějším akcím. Napište Juditě na mail: judita.nechvatalova@green-cat.cz. S povděkem Vaše podněty uložíme, posoudíme a zpracujeme. Případně se domluvíme na schůzce. 

Chcete manuál získat? Až bude hotový s radostí pošleme.

Chci získat manuál

Vloženo Od
Tags: inspirace

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Každý měsíc vám pošleme tipy, inspirace a zajímavé realizace ze světa ekologické reklamy.