Jak obrandovat textil šetrně k přírodě

Volba materiálů přátelských k životnímu prostředí je jen prvním krokem k ekologicky šetrnému textilu. Druhým a též podstatným je volba té pravé formy brandingu.

Asi nejčastěji se k potisku textilu používá sítotisk. Tato metoda není bohužel šetrná k životnímu prostředí, její dopad lze jen umenšovat, zcela přátelská k přírodě nikdy nebude. Doporučujeme dávat přednost šetrnějším metodám, které jsou také velmi působivé.

Atraktivní branding šetrný k přírodě

Digitální potisk

Nově v Green Cat nabízíme ekologicky šetrný digitální potisk s certifikací GOTS, pomocí kterého vám potiskneme i menší množství textilu! Na textil se tiskne přímo pomocí digitální technologie barvami na vodní bázi. Tisknout dokážeme bez kompromisu v kvalitě a bez zatížení životního prostředí, oproti sítotisku je však digitální potisk o něco méně kontrastní a saturovaný. 


Strojní výšivka

Výšivkou korunujete ekologický textil. Díky absenci jakýchkoliv chemikálií a také díky faktu, že výšivka vydrží na tričku i ostatních textiliích bezkonkurenčně nejdelší dobu, jde samozřejmě o environmentálně velmi vítanou metodu. Navíc vypadá mnohem luxusněji než potisk a pozvedne vaše tričko k výšinám. Dokážeme zprostředkovat velmi kvalitní výšivky za výborné ceny. Výšivka je také oproti sítotisku výhodnější při nižším množství.


Visačky

Dodají vašemu textilu švih a eleganci.

Textilní visačky s logem či adresou webu lze všít do švů nebo našít na to pravé místo. Textilní visačky nabízíme vytkávané nebo tištěné.

Efektní jsou také papírové visačky na recyklovaném kartonu, oživené například přírodním provázkem či barevnou mašličkou. Nabízejí dostatek místa pro informace o ekologicky šetrném textilu, jak a z čeho je vyroben a proč jste se pro něj rozhodli. Či pro příběh, o který se chcete podělit.


A nyní k tradičnímu sítotisku:

Sítotisk

Na světě není mnoho tiskáren s mezinárodní certifikací nejuznávanějšího BIO standardu GOTS. O to nadšenější jsme, že jsme jednu takovou (a výbornou) objevili na Slovensku – a právě zde tiskneme. Tiskneme šetrnými barvami, které kryjí i drží stejně dobře jako ty běžné, ale neškodí životnímu prostředí. A volíme i co nejšetrnější postupy. Tento způsob potisku není o nic dražší než konvenční a vlastně nás všechny, díky menšímu zatížení přírody, vyjde levněji. Minimální množství pro sítotisk je 30 kusů pro jeden motiv. Jeho cenu vám rádi spočítáme na míru (záleží na počtu, motivu a velikosti). 

Prověřili jsme a stále prověřujeme, že se tiskárna, se kterou výhradně spolupracujeme, chová opravdu zodpovědně. Posuďte sami:

  • Recyklace, třídění odpadu

Zodpovědně recykluje a to včetně zbytků filmů. Použité fotochemikálie nechává profesionálně likvidovat. Kromě toho, že podle zákona třídí průmyslový odpad, vede všechny zaměstnance k tomu, aby stejně zodpovědně třídili osobní odpad. V tiskárně se recykluje textilní odpad (stará či špatně potištěná trika atd.) – textilní odpad se využívá ve výrobě (např. pro zkušební tisky, čistící látky...) a poté profesionálně recykluje či likviduje. Trička s potiskem i bez potisku, která jsou již pro obchod nevyužitelná, mohou leckdy posloužit k dobročinným účelům. 

  • Šetření s vodou

Tisková síta se vymývají v uzavřeném okruhu a do do odpadu se vypouští až voda z posledního mytí. Je toho mnoho, co pro šetrnější potisk již děláme. Stále je však co zlepšovat, pokud máte nápad či tip, dejte nám prosím vědět.


Chci zajímavý a ekologický potisk


Oblečte se bez výčitek!

Stáhněte si katalog textilu přátelského k životnímu prostředí ZDE.

 

Vloženo Od
Tags: tip k realizaci

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Každý měsíc vám pošleme tipy, inspirace a zajímavé realizace ze světa ekologické reklamy.