NAROZENÍ Green Cat

Ptáte se, jak TEREZA ke Green Cat přišla?

A proč zrovna jméno Green Cat? Tak já Vám povím, proč a jak jsme s prospěšným podnikáním začali. TEREZA se věnuje ekologii a to hlavně vzdělávání dětí. Učit děti rozumět přírodě a chránit ji není, jak jistě tušíte, žádný výnosný business. Ale nás to baví, jsme v tom dobří a především víme, že je to potřeba.Financování TEREZY se slévá z více zdrojů - grantů a dotací, vlastní činnosti a darů převážně  od firem. A právě o zdroje a jejich různorodost jde. Ale začnu trochu od Adama.


Zamilovala jsem se do TEREZY

TEREZU jsem si vyhlídla někdy před šesti roky a rozhodla se pomáhat jejímu úsilí o lepší svět.Věřila jsem a stále věřím, že TEREZA má potřebné know how i tah na branku svět opravdu o píď vylepšit.
Měla jsem za sebou mnoho let zkušeností v reklamní agentuře s prací pro velké klienty jako třeba Braun, Philips, ale i Kostelecké uzeniny (já "masonežravec":)). Toužila jsem tyto bojem nabyté znalosti zúročit v něčem smysluplném a jelikož mým tématem je ekologie, padla volba na TEREZU. Přes pět let jsem se zde věnovala fundraisingu a propagaci našich aktivit. A dařilo se, rozšiřoval se okruh podporovatelů a spolupracujících firem i jednotlivců, za což jsem vděčná.

Z čeho to všechno zaplatíme?

Environmentální výchova je ale drahý koníček. Proto jsme čas od času přemýšleli, jak ještě více strukturovat naše zdroje a kam ještě zabrousit. TEREZA je v mnohém nositelem nových trendů a odvážným průzkumníkem. Věrni této charakteristice jsme se rozhodli začít podnikat a být u nás jedním z pionýrů myšlenky společensky prospěšného podnikání

Bezva, ale do čeho se vrhneme?

Mantinely byly dány: obor podnikání musí korespondovat se zaměřením TEREZY a musí mít potenciál pro nějaký ten finanční zisk.Přehoupli jsme se přes myšlenku na restauraci, která by byla bezva, ale jediná dovednost v tomto směru je, že všichni rádi jíme. Zavrhli jsme založení školy snů, což naopak bravurně umíme, ale zisk by to bohužel nepřineslo. Až přišel snad geniální nápad: ekologická reklamka. Máme člověka, který to umí. S firmami to také umíme. Potenciál také vidíme. A hlavně je to potřeba. Když už to nejde bez reklamy, tak ať je alespoň chytrá šetrná a navíc pomáhající zajímavým projektům a společnostem.

Cesta přes výmoly

Pak už šlo vše ráz na ráz. Našli jsme nového úžasného fundraisera do TEREZY / sepsali a propočítali podnikatelský záměr / sondovali a poptávali se na zájem trhu / šťastně si plácli s investorem / založili s.r.o. / začali podnikat.
No tak dobrá, zas takový „ráz na ráz“ to nebyl. Životně důležité bylo neohrozit dobře fungující fundraising a PR TEREZY a tudíž předat otěže novému schopnému člověku. Nalezení Petry Bartoňkové trvalo takřka dva roky a bylo trnité, ale podařilo se - uf a Petře díky. Založení společnosti neziskovkou po čerstvé změně občanského zákoníku také mnohým úředníkům zamotalo hlavu. Průzkum trhu, dopilování podnikatelského záměru a získání důvěry investora nebyla právě selanka.Ale klaplo to a 4. července 2014 byla Green Cat zapsána do obchodního rejstříku. Rok už tedy opravdu pilně podnikáme a po Kočičím způsobu pomáháme životnímu prostředí. A snažíme se, abychom brzy spolufinancovali aktivity TEREZY.

Ještě ten název

Proč se Green Cat jmenuje právě Green Cat? No přeci proto, že našlapujeme lehce po Zemi. Vydejte se na tuto procházku s námi.


 

 

Vloženo Od

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Každý měsíc vám pošleme tipy, inspirace a zajímavé realizace ze světa ekologické reklamy.