OBLEČTE SE BEZ VÝČITEK

I textil se dá vyrobit z udržitelných materiálů.

Vybíráme pouze textil vyrobený z udržitelných materiálů, jako je například bio bavlna a nebo bambus. Nově jsme se nadchli pro recyklované materiály – recyklovanou bavlnu nebo tkaniny z reycklovaného PETu. Co, která značka znamená ve třídění už víme. Aby jste se vyznali ve značkách materiálů, připravili jsme pro vás přehledné vysvětlení.


TIP
„OBLEČTE SE DO PET LAHVE“

Nevejdete se do ní? Přijďte si k nám vyzkoušet textil z recyklovaného PETu. 


Slovníček pojmů:


BIO nebo-li organická bavlna
Tato certifikace dokazuje, že během pěstování bavlny nedošlo k použití žádných chemikálií poškozujících zdraví člověka a životní prostředí.

 


PET recyklace
Materiál PET, ze kterého se vyrábějí nápojové obaly, je možné recyklovat pouze omezeně. Podruhé z něj už lahve vyrobit nelze. Naopak skvěle se z něj vedou trička, mikiny nebo bundy.

 


EarthPositive®
Kolekce z BIO bavlny. Při výrobě se navíc využívá energie z obnovitelných zdrojů (větrné a solární) a tím uhlíkovou stopu snižuje na minimum = o celých 90%. Zatímco výrobou běžného trička se do atmosféry vypustí zhruba 6kg skleníkových plynů, výrobou bio- trička jich vznikne jen asi 600g! Hodnota uhlíkové stopy je pro- počítávána a certifikována nadací The Carbon Trust.


Bambus
Je nenáročný na živiny a vodu – té potřebuje až 5x méně než bavlna. I jeho zpracování je přívětivé. Textil z bambusu nabí- zíme ve směsi s biobavlnou (70% bambusu a 30% biobavlny). Ukázku textilu z bambusu můžete vidět na textilu pro TEREZU.

 


 

Ukázka textilu vyrobeného z PET lahví.

Vloženo Od

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Každý měsíc vám pošleme tipy, inspirace a zajímavé realizace ze světa ekologické reklamy.