Vážně roste

„A z toho rostoucího papíru… jako vážně něco vyroste?“ slýcháme občas od nevěřících klientů, kteří na papír plný semínek narazili úplně poprvé. Nelze se tomu divit, i pro nás je to i po letech stále tak trochu zázrak. Ale ano, vyroste! 

Perfektní rostoucí papír ale z nebe nespadl a předcházelo mu dlouhé testování a vylepšování. Před zařazením do nabídky je každý nový druh papíru pečlivě testován v testovacích zahradách v Nizozemsku. Zkoumá se jak klíčivost samotných semínek, tak klíčivost semínek v papíru. A samozřejmě i možnost tisku na takový papír. Ne každá semínka lze totiž použít a je nutné vybírat taková, která jsou veliká „tak akorát“. Slunečnice nebo třeba levandule mají například semena tak velká, že by nebylo možné je do papíru slisovat a následně ho potisknout. Každičkému přání tedy vyhovět nedokážeme, ale spoustu semínek se nám již osvědčilo a těšíme se, jaká do nabídky přibydou v budoucnu. Máte nějaký nápad?

Důležité je si ale také uvědomit, že semínka sama o sobě zárukou pro dobrou úrodu nejsou. Tak jako při běžném sázení, i zde hrají velkou roli i další faktory, a to zejméma:

  • doba sázení: nelze očekávat, že když se zasadí papír se semínky vlčího máku v říjnu, bude se červenat pod prvním sněhem. Obecně jsou pro sázení ideální jarní měsíce, konkrétní info ke všem semínkům najdete ZDE.
  • kvalita půdy: kvalitní zemina je základ pro to, aby rostlinky vyklíčily, byly zdravé a dlouho se jim dařilo. 
  • postup sázení: papír je před zasazením potřeba pořádně namočit a následně přikrýt asi 1–⁠1,5 cm zeminy. A pak už zalévat a zalévat.
  • okolní podmínky: čili tak akorát sluníčka, tak akorát vlhka a srážek. Zde bohužel příliš nezmůžeme a počasí si nevybereme, zbývá jen držet palce. 

Pokud se podaří dodržet vše výše zmíněné, pak se opravdu můžeme těšit na krásnou úrodu.

V Green Cat moc rádi sbíráme fotodůkazy, ty totiž vydají za více než tisíc slov. Níže si můžete prohlédnout, co našim přátelům a klientům z papíru vyrostlo. Galerii chceme postupně rozšířovat, takže pokud jste poctivě zasadili a máte své květiny a úrodu zdokumentovanou, budeme vděční, pokud nám fotky zašlete na e-mail tereza.bourova@green-cat.cz. Tak a teď se už pojďme kochat.

 

Sytě zelený mix bylinek, ze kterého získáte ingredience hned do několika pokrmů!

 

Bylinky čerstvě po dešti na záhoně. 

 

V tomto bylinkovém mixu na plné čáře zvítězil kopr. Níže i důkaz jeho okamžitého využití.

 

Mix salátů vypadá extra šťavnatě!

 

Takto krásně roste šanta kočičí. Z květináčku byla přesazena na záhon.

 

Sytě žlutý hledík, který vzešel z papíru se semínky mixu divokých květin.

 

Další krásný hledík! Tento vykvetl z rostoucích vizitek, které jsme tiskli pro značku Katerinela.

 

Barevný kosmatec sedmikráskovitý.

 

V této várce mixu divokých květin se zadařilo bílé tařicovce.

Vloženo Od

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Každý měsíc vám pošleme tipy, inspirace a zajímavé realizace ze světa ekologické reklamy.