BAMBUS NENÍ ŽÁDNÝ PIJAN

TEREZA, vzdělávací centrum

V TEREZE usilujeme o propagaci nových materiálů. Proto jsme vyrobili trička složené ze 70% z bambusu. Zbylých 30% je z biobavlny. Bambus musí být vždy ve směsi třeba s bavlnou, jinak by se příliš vytahoval.


Bambus je skromný rychle rostoucí přeborník. Na rozdíl od bavlny je nenáročný na kvalitu půdy, nepotřebuje tolik živin a především potřebuje mnohem méně vody (až 5x méně než bavlna). Častější užívání bambusu jako materiálu pro textil je pro přírodu více než žádoucí. Navíc bambusové vlákno je velmi příjemné jemné a měkké na omak a má hedvábný lesk, příjemné jsou i jeho antibakteriální vlastnosti a termoregulace, kdy v horku chladí a v zimě naopak příjemně zahřívá. Bambusové vlákno je v přírodě 100% rozložitelné.

Trička jsem potiskli sítotiskem s ekologickou certifikací, kdy se používají vodní barvy bez ftalátů. Samozřejmostí je filtrace odpadních vod a recyklace odpadního textilu a hadrů na síta. Potíž je jenom v tom, že toto hebké, jemné a příjemné tričko odmítají jeho majitelé svléknout :)


To se mi líbí. Chci pro mou firmu realizovat!

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Každý měsíc vám pošleme tipy, inspirace a zajímavé realizace ze světa ekologické reklamy.