Minuty z přírody pro MŽP

Minutová videa tvoří základ pro hodiny zážitků venku. Hlavním posláním této kampaně je nadchnout dospělé i děti pro pozorování a vnímání přírody ve svém okolí. Nabízíme jim zábavné a objevitelské aktivity pro celý rok.

Zadání pro Green Cat znělo jasně:

vymyslet, jak opakovaně využít téměř stovku minutových spotů o nejpůsobivějších místech a unikátech české přírody, které připravilo Ministerstvo životního prostředí a vloni je odvysílala Česká televize.

Rozhodli jsme se prodloužit minuty na hodiny zážitků v přírodě.

Oblíbené spoty znovu ožívají s novými internetovými stránkami www.minutyzprirody.cz. Vracejí je znovu do hry jednoduché aktivity a hry v přírodě určené převážně rodinám s dětmi. Každý týden čeká na děti a jejich rodiče jedno video a nová netradiční hra nebo nápad, jak zažít venku dobrodružství a zábavu. Stačí minutová inspirace na těchto stránkách, aby pak rodiče s dětmi zatoužili prožít společně hodiny v přírodě.

Česká příroda si to zaslouží. Kameramani zachytili krásy, krásky a krasavce - dravce, hmyzáky, vzácné rostliny, kouzelná a nedotčená místa. Jedno odvysílání prostě nestačí!

Nejsme na to sami, spolupracujeme.
V projektu s námi spolupracují ty nejpovolanější odborníci na vzdělávání a rozvoj dětí - přesvědčte se ZDE.


4x více času u obrazovek než v přírodě

České děti průměrně tráví denně venku 1 hodinu 41 minut, oproti tomu u médií vydrží 4 hodiny 14 minut. Vyzkoumala to Nadace Proměny. Přitom právě kontakt s přírodou dětem usnadňuje učení a přispívá k celkovému rozvoji jejich osobnosti, kreativity a posiluje fyzické, duševní i sociální zdraví.

Rozvíjejme proto vztah dětí k přírodě. Prospěje to všem!


Seznamte se třeba s tajemným králem noci. Staňte se lesním detektivem a odhalte, zda výr žije i ve vašem lese.  

Potřebujete také smysluplnou kampaň, která nadchne vaši cílovku?

Chci vymyslet kampaň plnou emocí!

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Každý měsíc vám pošleme tipy, inspirace a zajímavé realizace ze světa ekologické reklamy.