Ekoškolky

přehledná a lákavá příručka pro mateřské školy začínající s Ekoškolou

Program Ekoškola ekologického centra TEREZA je skvělý počin. Děti se učí o enviromentálních tématech a ve své škole je zároveň realizují. Stávají se tak aktivními občany, kterým není jedno, v jakém prostředí žijí.

nově pro mateřské školy

Ekoškola běží v již deset let ve stovkách základních a středních škol.
Nově je otevřen i pro nejmenší = děti v mateřských školách. Aby se Ekoškola stala Ekoškolkou musela se v mnohém změnit tak, aby dokázala dobře vzdělávat malé děti i jejich rodiče. Celá metodika se dva roky upravovala a testovala.
Výsledem bylo mnoho informací a návodů. Ty bylo nutné přetavit do jasné příručky, kterou učitelé s chutí přelousknou a začnou s ní pracovat.

výstižně a celistvě

A zde začal úkol pro nás: zpracovat odborné informace do čtivé příručky, ve které texty čtenáře nezavalí, ale zároveň nebudou trapně zjednodušeny a zůstane v nich vše důležité.

Postupovali jsme takto:

  • obsah je král

Posvítili jsme si na obsah - upravovali texty, ujednotili stylistiku i odborné termíny, korekturovali gramatiku a hlavně krátili a krátili, aby penzum informací bylo pro učitele stravitelné a uchopitelné. 

  • chuť zalistovat

Navrhli jsme grafické zpracování - vymysleli layout, fotili, ilustrovali a upravovali.

  • imperativ šetrnosti

Ekologický program musí být šířen ekologicky. Příručku jsme tiskli šetrnými barvami a technologií a samozřejmě na recyklovaný recyklovaný papír. Tisk na recyklovaný papír vypadá skvěle, když to s tímto materiálem umíte. Má své požadavky a přípravu dat musí dělat grafik, který s ním má zkušenosti. To my máme a proto tisk dopadl skvěle. 

práce Ekoškolek

Učitelé dostávají pomocníka, který jim ukáže, jak s Ekoškolou začít. Odborníci z TEREZY je pak aktivně provázejí a podporují. Za Green Cat jsme tedy v cíli. Teď je řada na učitelích a rodičích, my jim rozhodně fandíme!

Chci zpracovat publikaci

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Každý měsíc vám pošleme tipy, inspirace a zajímavé realizace ze světa ekologické reklamy.